Po kongresie PiS
Głównym zadaniem kongresu PiS było zwarcie szeregów przeciwko PO. Największą karierę medialną zrobiła wypowiedź prezesa Kaczyńskiego o zagranicznych wakacjach Polaków. Jednak formacja ta stoi przed bardziej poważnymi problemami.
Egipt w zasięgu ręki?
denn/Flickr CC by SA

Egipt w zasięgu ręki?

Janina Paradowska pisze na swoim blogu: Z kongresu Prawa i Sprawiedliwości z pewnością zapamiętana będzie jedna obietnica Jarosława Kaczyńskiego, mianowicie ta, że za 10 lat miliony Polaków wypoczywać będą na plażach Tunezji i Egiptu. To zdanie stało się przedmiotem żartów i niesłusznie

Dla bardzo wielu perspektywa urlopu na plaży wydawać się będzie wielce urokliwa zważywszy, że połowa Polaków na urlopy nie jeździ. Nie jest więc tak, że prezes sypie bonmotami nie wiedząc co mówi i do kogo tymi słowami chce trafić. Wprawdzie wizja milionów rodaków na plażach dwóch popularnych krajów wydawać się może tym co już jeżdżą dzisiaj, raczej upiorną, ale są tacy, którzy chętnie się jej perspektywie dadzą uwieść.

CZYTAJ: Blog Janiny Paradowskiej.

Inaczej tę kwestię widzi Adam Szostkiewicz: Prezes Kaczyński obiecał Polakom, że za 10 lat będą milionami wypoczywać nad ciepłymi morzami. Obawiam się, że tylko tyle przebije się do szerszej publiczności po zakończonym właśnie zjeździe pierwszej siły opozycyjnej. Ale też PiS ciężko na to zapracował i przez ostatnie miesiące i na zjeździe.

Siły siłę opuszczają i komu jak komu ale właśnie prezesowi przymierzającemu się do roli Mojżesza, jego doradcom i aktywistom taki zbiorowy partyjny eksodus za siedem mórz i siedem rzek bardzo by się przydał. I niech by nam dali odpocząć od siebie nad morzami Egiptu i rzekami Babilonu.

CZYTAJ: Blog Adama Szostkiewicza

TAKŻE: PiS w ataku, PiS powraca, ludzie przejrzeli na oczy, już po Tusku! Takie okrzyki słychać ostatnio z okolic IV RP. Tak się tworzy rzeczywistość alternatywna - pisali niedawno w POLITYCE Mariusz Janicki i Wiesław Władyka.

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną