Piwo rządzi wakacyjną rozrywką Polaków?

Lato na chmielu
Znów ruszyło. Kilka tysięcy festynów, koncertów i festiwali. Sponsorowanych przez piwo. Bez piwa nie ma letniej rozrywki?
Pytanie, czy nie wkurza artystów tak grać do kufla, jest co najmniej nieeleganckie. Dziś artysta nie jest pewny, czy prawdziwa kontrkultura jest jeszcze możliwa.
Wojciech Królak/Agencja Gazeta

Pytanie, czy nie wkurza artystów tak grać do kufla, jest co najmniej nieeleganckie. Dziś artysta nie jest pewny, czy prawdziwa kontrkultura jest jeszcze możliwa.

W wakacje Polska z góry jest pewnie mało widoczna: przykrywają ją reklamujące piwo parasole. Piwo stało się mecenasem wakacyjnej kultury, organizatorem wolnego czasu, animatorem zbiorowej zabawy.

Jeśli jej amatorem jest dynamiczny student, który lubi się socjalizować, to dla niego są Juwenalia lub Przystanek Woodstock – dynamiczni studenci są wymarzeni, by zbudować wśród nich świadomość marki Lech lub Carlsberg. Jeśli to 30-letni miejski independent spirit (czyli ktoś, kogo cechuje niezależność ducha i myślenia), jest duża szansa, że trafi na alternatywny śląski OFF lub Free Form Festival, gdzie zostanie zapoznany z piwem Grolsch.

Dbając o więź z otwartym kosmopolitą z podniesioną głową idącym przez świat, zwanym z angielska men of the world, marka Heineken jako sponsor tytularny wspiera Heineken Open’er Festival.

Objeżdżające od trzech lat Polskę Męskie Granie (road tour) to autorski pomysł menedżerów marki Żywiec dla odbiorcy wykształconego, doceniającego symbiozę tradycji i nowych wartości.

Branża

Kilkadziesiąt największych dorocznych, zaplanowanych zazwyczaj na wakacje eventów, czyli wydarzeń z udziałem od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy uczestników, wykorzystuje się do budowania wizerunku, komunikując na plakatach czy banerach obecność sponsora. Pierwszy na piwny sponsoring zdecydował się Jurek Owsiak, robiąc 17 lat temu Przystanek Woodstock pod marką piwa Bosman.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną