Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ziobro w kontekście rodzinnym

Zbigniew Ziobro będzie się reklamował z rodziną

Czy pokazanie się na bilbordach z żoną i synem przysporzy Zbigniewowi Ziobrze zwolenników, okaże się już jesienią. Czy pokazanie się na bilbordach z żoną i synem przysporzy Zbigniewowi Ziobrze zwolenników, okaże się już jesienią. Adam Chelstowski / Forum
Solidarna Polska, odchudzona nieco w zeszłym tygodniu partia Zbigniewa Ziobry, jesienią rusza z kampanią, która ma przysporzyć jej zwolenników.

Były minister sprawiedliwości, groźny szeryf, pogromca korupcji i wszechobecnego układu, będzie ocieplał swój wizerunek. – Szef zgodził się wystąpić na plakatach w kontekście ojcowskim i rodzinnym – zdradza jeden z posłów SP. Ze Zbigniewem Ziobrą na billboardach pokaże się jego żona Patrycja Kotecka i synek Jaś. Szef SP podobno nie miał na to wielkiej ochoty, ale wie, że to broń, którą nie dysponuje jego główny konkurent polityczny Jarosław Kaczyński, i dlatego postanowił jej użyć.

Ziobro kiedyś sam w kampanii prezydenckiej namawiał Lecha Kaczyńskiego, by pokazał się na billboardach z żoną, córką Martą, wnuczką i zięciem. W jesiennej kampanii zamierza walczyć o młodych m.in. mówiąc o dodatkowych świadczeniach dla rodzin, powrocie do programu Rodzina na Swoim, konieczności zwiększenia liczby żłobków i przedszkoli oraz większych ulgach dla młodych rozpoczynających działalność gospodarczą.

Szef SP to dziś najmłodszy partyjny lider i badania sugerują, że powinien uczynić z tego swój atut. To dobry kierunek, bo coraz większa część prawicowego elektoratu, choć darzy szacunkiem Jarosława Kaczyńskiego, zaczyna tracić nadzieję, że 63-letni lider, który przegrał tyle wyborów z rzędu, zdoła jeszcze wyjść z opozycji.

Polityka 31.2012 (2869) z dnia 01.08.2012; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "Ziobro w kontekście rodzinnym"
Reklama