Kraj

Pieta prezesa

Z NAJNOWSZEJ POLITYKI: Wizje posła Pięty

W kontakcie bezpośrednim miły, uprzejmy, w sieci zdejmuje maskę i zaostrza retorykę. W kontakcie bezpośrednim miły, uprzejmy, w sieci zdejmuje maskę i zaostrza retorykę. Wojciech Stróżyk / Reporter
Ten poseł to PiS w pigułce, bez znieczulenia, dla ludzi o mocnych nerwach. Schowany w tylnych poselskich ławach, odliczający dni do triumfalnego powrotu do władzy. Bo wraz z Jarosławem Kaczyńskim przyjdzie również Stanisław Pięta.

W Sejmie „prokacapskie gęby”, w mediach propaganda aborcji, eutanazji, homomałżeństw, u władzy ludzie, którzy zasłużyli na Trybunał Stanu, na ulicach lewacy, agenci, dewianci, feministki... Degradacja wspólnoty, rodziny, państwa. Tak szkicuje Polskę Stanisław Pięta, poseł PiS. W Sejmie od trzech kadencji.

„To zdegenerowane państwo, pełne korupcji, bezkarnych ubeków i tewulców to »zasługa« smolarów, michników itp.” [pisownia oryg.] – pisze na Twitterze. „To niestety chory kraj, choroba jest nieuleczalna. Ten system musi zostać unicestwiony, popeerelowskie, czerwone mendy muszą zostać pozbawione wpływów. Wszystko jedno jak, inaczej utracimy Ojczyznę i zaprzepaścimy przyszłość naszych dzieci. Następne pokolenia będą nas przeklinać” – dodaje na Facebooku. Recepta jest prosta: głosowanie na PiS.

Zresztą „kto nie popiera PiSu to zdrajca, kretyn albo niedostatecznie poinformowany w najłagodniejszym przypadku”. Tym ostatnim tweetem sprawia, że na krótko robi się o nim głośno, nie tylko na Twitterze.

Mało kto jednak pamięta, że poseł Pięta jest autorem…

Cały artykuł Malwiny Dziedzic w bieżącym numerze POLITYKI –  dostępnym w kioskach, w wydaniach na iPadzie, Kindle i w Polityce Cyfrowej.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Związki Polaków: co dziesiąty z nas żyje w związku równoległym

Co dziesiąty Polak żyje w równoległym związku. A może nawet więcej niż co dziesiąty, jeśli trochę poszerzyć definicję związku. Pojawiło się sporo wyników badań seksuologicznych uwzględniających także czasy pandemii. Niektóre mogą się wydać szokujące.

Martyna Bunda
28.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną