Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda?

Kaczyński i PiS atakują Sikorskiego za mediacje na Ukrainie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Facebook
Zgoda z rządem w sprawie Ukrainy skończyła się szybko, bo Kaczyński słowa Tuska w Sejmie jeszcze znieść może, ale sukcesu Sikorskiego nawet „odmieniony” prezes znieść nie jest w stanie.

Zdarzyło się coś niesłychanego! Jarosław Kaczyński nie zrugał Tuska, że klęczy przed Rosjanami i że w sprawie Ukrainy nic nie robi. W każdym razie nie tyle, ile on by zrobił, bo przecież on zażądałby natychmiastowego zwołania Rady Europejskiej, już dawno zmusił Europę do sankcji, odwołał się do NATO i wszystkich innych organizacji. Kaczyński pochwalił premiera Tuska, że chciał sankcji i powiedział, że premiera popiera! Komentatorzy wpadli w zachwyt. Oto przełom – głosili niektórzy – a przynajmniej jego zapowiedź. Nowy trend, wyraźna przemiana Kaczyńskiego w łagodnego starszego pana z telewizyjnego spotu zachwalającego program swej partii, ten bogaty w bilion, prorodzinny, z powszechnym leczeniem dla każdego. Po prostu cud prawdziwy. Nareszcie opozycja z rządem mówi jednym głosem w ważnej zagranicznej sprawie, co wprawdzie kilka lat temu było sprawą tak oczywistą, że prawie niezauważalną.

Zgoda z rządem skończyła się zresztą dzień później, kiedy Kaczyński otwarcie zaatakował ministra Radosława Sikorskiego za jego ostrzeżenia, bardzo realistyczne zresztą, pod adresem ukraińskiej opozycji.

Polityka 9.2014 (2947) z dnia 25.02.2014; Komentarze; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "Zgoda, zgoda, a Bóg wtedy rękę poda?"
Reklama