Kraj

Spoty – kłopoty

Tydzień w polityce według Paradowskiej

Co za cymbał wymyślił igrzyska w Krakowie? – zapytała prof. Magdalena Środa, od dawna oburzona tym, że budujemy stadiony, organizujemy wielkie widowiska, głównie dla panów, w ramach systemu patriarchalnego, a na barki kobiet zrzucamy odpowiedzialność, choćby za niepełnosprawne dzieci.

Inicjatorkę przedsięwzięcia, posłankę Platformy Jagnę Marczułajtis, która słabo się nadaje na przedstawicielkę patriarchatu, zasłonił męską piersią prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, który inicjatywę po dżentelmeńsku wziął na siebie. Stwierdził, że nie może już słuchać tych idiotyzmów wypowiadanych przez krytyków olimpiady, że fundują nam oni tylko typowe polskie piekiełko, poszerzając krąg wiecznych frustratów. Prezydent zadecydował – będzie referendum i niech mieszkańcy zabiorą głos (nie wierzy, by wielu było przeciw, bo tylko idiota – czytaj biznes – może igrzyska odrzucić).

Polityka 14.2014 (2952) z dnia 01.04.2014; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Spoty – kłopoty"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021