Kraj

Nadwerężona więź

Radosław Markowski podsumowuje I turę wyborów prezydenckich

Lokal wyborczy w stylu ludowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwonaku pod Poznaniem. Oryginalna aranżacja ma zachęcać do głosowania. Lokal wyborczy w stylu ludowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwonaku pod Poznaniem. Oryginalna aranżacja ma zachęcać do głosowania. Marek Lapis / Forum
Prof. Radosław Markowski, politolog, o tym, dlaczego kampania Bronisława Komorowskiego się nie udała, o JOW i wyborcach Pawła Kukiza.
Radosław Markowski – politolog i socjolog, profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.Tadeusz Późniak/Polityka Radosław Markowski – politolog i socjolog, profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Jacek Żakowski: – Co się stało?
Prof. Radosław Markowski: – Na razie nie do końca wiemy.

Wiemy, że Bronisław Komorowski zdobył w pierwszej turze mniej głosów niż Andrzej Duda i że Paweł Kukiz dostał 20 proc. głosów.
To jest zaskakujące. Nie wiemy, dlaczego tak się stało. Sondaże przedwyborcze zapowiadały zupełnie inne wyniki. Nie wiadomo, którzy zwolennicy Bronisława Komorowskiego zdecydowali się w pierwszej turze pokazać mu żółtą kartkę, ani skąd Kukiz wziął dodatkowe pięć procent ponad wynik ostatnich sondaży.

Polityka 20.2015 (3009) z dnia 12.05.2015; Temat Tygodnia; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Nadwerężona więź"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Demonstrancie, pokaż twarz!

Zakazy zakrywania twarzy podczas demonstracji mnożą się nie tylko w państwach autokratycznych, ale też na Zachodzie. Czy możliwa jest demokracja bez anonimowości?

Jędrzej Winiecki
15.10.2019