Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.
Prof. Catherine Liu, amerykańska ekonomistka, o tym, że rosnące poparcie dla populistów i wojna kulturowa są przejawem nowej walki klas.
Agnieszka Holland o jej nowym filmie „Zielona granica” i o tym, jak wraz z uchodźcami na granicach umierają europejskie wartości.
Ha-Joon Chang, koreańsko-brytyjski ekonomista, mówi o tym, jak ekonomia próbuje zdominować nasze myślenie i nie zawsze jej się to udaje.
Rozmowa z politologiem prof. Romanem Kuźniarem o tym, jak daleko mogą się jeszcze posunąć Rosjanie. I o tym, jak daleko może posunąć się Zachód.
Historia zbiorowych traum to głównie opowieść o złym zarządzaniu przewidywanymi wcześniej problemami, które się zmaterializowały – mówi prof. Niall Ferguson, jeden z najbardziej znanych historyków na świecie.
Desmond Shum, chiński miliarder i dysydent, o tym, jak partyjni dygnitarze wzięli we władanie państwo chińskie i jego obywateli. I o tym, że władzy nie oddadzą.
Prof. Konstantin Sonin, ekonomista, rosyjski emigrant, o stosunku Rosjan do Putina i do wojny oraz o śmierci rosyjskiego marzenia.
Liberalizm, jak inne ideologie, naśladuje mitologicznego Prokrusta, potwora łapiącego ludzi i dopasowującego ich do swojego łoża. Kto wystaje, tego przycina na miarę – mówi Patrick J. Deneen, autor bestsellera „Dlaczego liberalizm zawiódł”.
Justyna Gudzowska, ekspertka od sankcji i tropienia nielegalnych operacji finansowych, o rachunku, który płacimy za sankcje na Rosję. I o tym, co robić, by były skuteczne.