Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Miriam Shaded kandydatką partii KORWiN do Sejmu

Krystian Maj / Forum
Prezeska Fundacji Estera wystartuje z trzeciego miejsca w Warszawie. Tuż za Januszem Korwin-Mikkem i Tomaszem Sommerem.

„Miriam Shaded pomagająca chrześcijanom w Syrii to bardzo ważny głos w debacie o imigrantach. W wielu sprawach będziemy pracować razem, co bardzo mnie cieszy” – zapowiadał współpracę z prezeską Fundacji Estera Przemysław Wipler, współzałożyciel partii KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja).

Shaded zasłynęła w ostatnich miesiącach z antymuzułmańskich wypowiedzi. W wywiadzie udzielonym na początku września „Rzeczypospolitej” Shaded wystąpiła przeciwko akceptacji przez Polskę limitu uchodźców, ustalonego przez unijnych przywódców. 

„Wywiad ocenia, że już teraz w Polsce może być przeszło 100 tys. muzułmanów. A przecież celem islamu jest wprowadzenie szariatu, prawa całkowicie sprzecznego z demokratyczną konstytucją, dla mnie wręcz nazistowskiego, totalitarnego, które wpływa na każdą dziedzinę życia człowieka i łamie jego prawa. Kobiety tych praw są zresztą zupełnie pozbawione” – mówiła Jędrzejowi Bieleckiemu.

Z kolei działacze partii KORWiN wystosowali do władz petycję „Nie dla islamskiej dzielnicy w naszym mieście, nie dla islamizacji Polski”, domagając się „natychmiastowego zaprzestania negocjacji” w sprawie przyjmowania w Polsce uchodźców. Akcja ma być wykorzystana przez partię KORWiN w kampanii parlamentarnej.

Mirian Shaded jest córką pastora Monera Shadeda, który w 1969 r. przyjechał do Polski (sama nigdy w Syrii nie była). Fundację Estera, która zajmuje się operacją sprowadzenia syryjskich uchodźców do Polski, prowadzi od roku. 

Sylwetka Miriam Shaded: tutaj

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną