Kraj

Zapłacimy wszyscy. Pytanie: ile?

Grzegorz Schetyna: musimy być gotowi na wszystko

Jarosław Kaczyński chce przeorać Polskę według swojego wyobrażenia, tak jak bolszewicy chcieli stworzyć nowego człowieka i nowe społeczeństwo. Jarosław Kaczyński chce przeorać Polskę według swojego wyobrażenia, tak jak bolszewicy chcieli stworzyć nowego człowieka i nowe społeczeństwo. Album/Documenta / EAST NEWS
Przepraszam za odrobinę patosu, ale dziś gramy w Polsce o coś najważniejszego – o wolność. Jeśli jej nie obronimy, wszystkie nasze rozważania mogą stać się czysto teoretyczne. I to na wiele lat.
Grzegorz Schetyna, współtwórca i lider PO.Rafał Siderski/Forum Grzegorz Schetyna, współtwórca i lider PO.

Sławomir Sierakowski rozpoczął na naszych łamach dyskusję pod prowokacyjnym hasłem: „Co po Kaczyńskim?”, stwierdzając, że antypisowe partie muszą na nowo przemyśleć swoją strategię, jeśli chcą w przyszłości pokonać i na trwałe odsunąć od władzy prawicowy populizm. Odpowiedział mu lider Nowoczesnej Ryszard Petru, który uważa, że skończył się czas zarówno PiS, jak i PO i nadchodzi wielka pokoleniowa zmiana. Dziś głos w dyskusji zabiera Grzegorz Schetyna, jedyny kandydat na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Zapłacimy wszyscy. Pytanie: ile?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019