Kraj

Eurogadanie

Europarlament od kuchni

Najwięcej emocji podczas debaty budzili eurosceptycy, którzy murem stanęli za premier Szydło. Najwięcej emocji podczas debaty budzili eurosceptycy, którzy murem stanęli za premier Szydło. Radek Pietruszka / PAP
Chyba pierwszy raz w historii Polacy oglądali transmisję debaty w Parlamencie Europejskim. Zrozumiałe, bo było o Polsce. Ale przebieg tego spektaklu wzbudził konsternację.
Premier Beata Szydło po spotkaniu z polskimi europosłami w Parlamencie Europejskim.Radek Pietruszka/PAP Premier Beata Szydło po spotkaniu z polskimi europosłami w Parlamencie Europejskim.

Symboliczny obrazek: przed siedzibą Parlamentu Europejskiego z lewej demonstracja Klubów Gazety Polskiej z hasłami wspierającymi rząd. Z prawej prężą się maszty z flagami państw członkowskich – część z nich powstała w Stoczni Gdańskiej, kiedy Polska wstępowała do Unii. W głębi dziedziniec Bronisława Geremka. Jeden kadr i jeszcze jedno przypomnienie o pękniętej Polsce.

O tym, że może dojść do debaty o sytuacji w Polsce, mówiono tu już na początku grudnia, gdy zaczął się kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Polityka 5.2016 (3044) z dnia 26.01.2016; Temat Tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Eurogadanie"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019