Kraj

Lewy do prawego

Lewicę ciągnie do PiS

Barbara Nowacka na spotkaniu inaugurującym nowy ruch lewicowy Inicjatywa Polska Barbara Nowacka na spotkaniu inaugurującym nowy ruch lewicowy Inicjatywa Polska Jacek Domiński / Reporter
Polska lewica im bardziej próbuje się zjednoczyć, tym bardziej się dzieli. Poglądowo, pokoleniowo, środowiskowo. Ostatnio znów odżył spór „młodych” ze „starymi”. To, co łączy obie te grupy, to fascynacja PiS.
Na lewicy jest jeszcze Razem, partia, która na przekór nazwie usilnie próbuje być osobno.Forum Na lewicy jest jeszcze Razem, partia, która na przekór nazwie usilnie próbuje być osobno.

Najbliżej jest mi dziś do PiS. Oni przynajmniej realizują program socjalny – takie słowa z ust młodego „sympatyka lewicy”, samorządowca, kiedyś związanego z SLD, mogą w pierwszej chwili dziwić. Jednak urzeczenie polityką PiS pobrzmiewa także w wypowiedziach bardziej doświadczonych działaczy lewicy. Bo wprowadzany właśnie projekt rozdawnictwa publicznych pieniędzy to „socjal”, o który lewica walczy. – W małych miejscowościach, takich jak ta, z której pochodzę, 500+ to naprawdę coś!

Polityka 9.2016 (3048) z dnia 23.02.2016; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewy do prawego"

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020