Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
Ci, którzy pamiętają jeszcze trochę czasy PRL, mogą mieć teraz poczucie, że skądś znają melodię propagandy uprawianej przez władzę PiS.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Niby epoka zupełnie inna, ćwierć wieku demokracji i akces do Unii Europejskiej za nami, a jednak wątki, słowa, metody jakby podobne. Bo znowu „program partii programem narodu”, ponownie władza chce dobrze i zaharowuje się, pracując od świtu do nocy, ale obce elementy brużdżą, zdrajcy knują, a zachodnie, zdemoralizowane reżimy robią wszystko, aby Polsce zaszkodzić.

Takich podobieństw jest więcej i trudno mówić o zupełnym przypadku, bo propagandowa matryca, kiedy rządy stają się nieliberalne czy wręcz autorytarne, jest zawsze podobna.

Temu tematowi poświęcamy okładkowy tekst w najnowszej POLITYCE, autorstwa Wiesława Władyki i niżej podpisanego. Jakie są składniki pisowskiego przekazu, jak się manipuluje obrazem rzeczywistości i odbiorcami, co może na to poradzić druga, opozycyjna strona? – mamy nadzieję, że chociaż po części odpowiadamy na te pytania.

Co ponadto w najnowszym wydaniu POLITYKI? Bardzo interesująca rozmowa z prof. Antonim Dudkiem, o działaniach IPN po zmianie ustawy przez PiS i szykującej się nowej odsłonie lustracyjnej, nad którą posłowie rządzącej partii już pracują. Polecam też artykuł Pawła Walewskiego pod hasłem „Przychodzi prokurator do lekarza” – czy lekarze mają prawo do błędu, gdzie jest granica odpowiedzialności karnej, czy pacjenci nie przesadzają w krytyce świata medycyny?

Znajdziecie też Państwo w numerze zajmującą opowieść Violetty Krasnowskiej o pewnym profesorze z Polskiej Akademii Nauk, który zainwestował swoje pieniądze chyba we wszystkich aferalnych funduszach i przedsięwzięciach z ostatnich lat, z Amber Gold na czele. To historia jego zmagań, aby odzyskać oszczędności życia. Przeczytacie też Państwo o zawałach u kobiet – szczególnie groźnych, oraz o nepotyzmie w więziennictwie. I jeszcze: o kontrowersyjnej dla wielu nagości w reklamach i na bilbordach.

I tak nie doszedłem jeszcze chyba nawet do połowy naszych propozycji z najnowszego wydania POLITYKI. Polecam teksty z wszystkich redakcyjnych działów, wszędzie można znaleźć coś ciekawego i atrakcyjnego.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną