Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca najnowszy numer POLITYKI

Okładka najnowszego wydania POLITYKI Okładka najnowszego wydania POLITYKI Polityka
Znowu pojawił się „układ”, który Jarosław Kaczyński tropił już dziesięć lat temu, i tak jak przed dekadą – znowu okazało się, że jest to układ PiS.
Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKIMichał Mutor/Agencja Gazeta Mariusz Janicki, zastępca redaktora naczelnego POLITYKI

Po roku rządów PiS przyszedł czas zmian w tej formacji – przetasowań, dymisji, roszad personalnych i rozliczeń. Ujawniły się wewnątrz władzy rozmaite koterie, kręgi towarzyskie, rodzinne powiązania, ludzie tego i tamtego. Choć niby wszyscy z poręki PiS są „swoi”, to okazało się, że każdy ma własnych „swoich”.

Liczba lukratywnych posad jest ograniczona, a chętnych wielu; po roku politycy, działacze, ich koledzy i rodziny mogli już się zorientować, ile udało im się zyskać na udziale w wyborczym sukcesie i jak to się ma do tego, ile dostali inni.

Stąd zamieszanie w spółkach skarbu państwa i w rządzie, zwłaszcza po ujawnieniu skali kumoterstwa i nepotyzmu w obsadzaniu stanowisk. Znowu pojawił się „układ”, który Jarosław Kaczyński tropił już dziesięć lat temu, i tak jak przed dekadą – znowu okazało się, że jest to układ PiS. Opozycja zaś, przynajmniej chwilowo, złapała wiatr w żagle.

Sieć się rwie” – to tytuł okładkowego artykułu Grzegorza Rzeczkowskiego z najnowszej POLITYKI, który pokazuje skalę zawłaszczania instytucji państwa i gospodarki przez rządzącą formację. Polecam.

Ponadto w najnowszym wydaniu POLITYKI: bardzo interesująca rozmowa Jacka Żakowskiego z Dalajlamą, najsłynniejszym uchodźcą świata, o emigracji, terroryzmie, nienawiści i miłości w czasach ogólnego chaosu i pomieszania wartości. Gorąco rekomenduję Państwu ten wywiad, pozwalający na zetknięcie się z coraz rzadziej spotykaną dziś wrażliwością i oryginalnym spojrzeniem na rzeczywistość.

Co jeszcze? Starcie wagi ciężkiej dwóch profesorów, Bogdana Chazana i Jana Hartmana, w sprawie aborcji, w kontekście projektu zmierzającego do jej całkowitego zakazu. Rozmowa ze Stefanem Niesiołowskim o powodach jego odejścia z Platformy Obywatelskiej, planach na przyszłość i o państwie PiS. Jak zwykle u tego autora błyskotliwa analiza sytuacji politycznej pióra Roberta Krasowskiego, który – wbrew dominującym nastrojom – uspokaja, że jeśli chodzi o obecną władzę, to na razie „kot udaje tygrysa”. Rafał Woś zastanawia się, jak skutecznie opodatkować bogatych, a Justyna Sobolewska kreśli obraz nowego prawicowego romantyzmu w literaturze.

Z zupełnie niepolitycznych tematów proponujemy tekst o tym, co się dzieje ze zdjęciami z wyłączanych masowo fotoradarów, opowieść o fałszywym rabinie oraz portret specyficznego zawodu – moderatora seksczatów.

To niektóre propozycje z najnowszego wydania POLITYKI. Zachęcam do przeczytania pozostałych artykułów i wywiadów, każdy czytelnik z pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ zadbaliśmy o bogatą i różnorodną ofertę.

Życzę miłej lektury!

Mariusz Janicki
Zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną