Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Naród doznaje obrażeń

Media obiegła informacja, że publicysta „Krytyki Politycznej” Jaś Kapela demonstracyjnie okazał lekceważenie narodowi polskiemu, odśpiewując na You Tube Mazurek Dąbrowskiego z własnym tekstem.

Zaproponowany przez Kapelę tekst wzywa uchodźców, żeby przybywali z ziemi włoskiej do Polski w celu połączenia się z polskim narodem. „Przejdźcie Wisłę, przejdźcie Wartę, bądźcie Polakami” zachęca Kapela, rozsiewając przy okazji nieprawdę na temat sytuacji w kraju słowami: „Nasza bieda już minęła, migrantów przyjmiemy”. Mimo że jakość tekstu oraz wykonanie utworu pozostawiają wiele do życzenia, spora grupa osób poczuła się urażona i złożyła do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Nie wiadomo, co skłoniło Kapelę do demonstracyjnego lekceważenia polskiego narodu, i to akurat w chwili, gdy polskiemu narodowi nie jest łatwo, bo wstaje z kolan. Co ten naród Kapeli zrobił, że Kapela go zaczepia i źle mu życzy? Czy podżegając roznoszących pasożyty i napalonych na nasze kobiety uchodźców do przekraczania Wisły i Warty oraz wzywając ich do „złączenia się z narodem”, Kapela przypadkiem nie zachęca do dokonania zbiorowego gwałtu na tym narodzie? Za czyim przewodem to robi? W kolejnych zwrotkach Kapela tego nie precyzuje, ale nie musi, bo wiadomo, na czyją nutę śpiewa. Szczególnie perfidne i nieuczciwe z jego strony jest skierowane do uchodźców wezwanie: „Bądźcie Polakami!”, bo wiadomo, że ludzie ci nigdy Polakami nie będą i Kapela niepotrzebnie miesza im w kędzierzawych głowach.

Minister Błaszczak zapewnił niedawno, że w sprawie uchodźców powoli przychodzi otrzeźwienie, ale wygląda na to, że Kapela wciąż jeszcze nie otrzeźwiał. Trwa dyskusja, czy dla ludzi takich jak on – nieszanujących narodu polskiego – jest w Polsce miejsce? Portal „Fronda” otwarcie pyta: „W jakim celu na ziemi tego narodu Kapela jeszcze mieszka?”, i miejmy nadzieję, że ktoś tę sprawę wyjaśni. Bo gdyby okazało się, że Kapela na ziemi narodu polskiego mieszka w jakimś celu sprzecznym z interesem tego narodu, to może należałoby go eksmitować.

Polityka 43.2016 (3082) z dnia 18.10.2016; Felietony; s. 4
Reklama