Kraj

Więcej światła Ducha

Mizerski na bis

Polityka
W tych dniach donośnie zabrzmiał głos środowiska kibicowskiego, które podczas dorocznej pielgrzymki na Jasną Górę zapowiedziało modlitwę za rząd i parlament, „aby światło rozbłysłej nadziei, jakie dają ostatnie przemiany w kraju, nigdy nie zgasło”.

Środowisko dało do zrozumienia, że to światło stanowi wartość, wokół której skupiają się obecnie nadzieje nie tylko tego środowiska, dlatego zamierza stać na straży owego światła i nie zawaha się dać po łapach tym, którzy będą próbowali je zgasić.

Środowisko jest za tym, żeby w polskiej polityce było jak najwięcej światła, dlatego ogłosiło, że planuje pomodlenie się również „o światło Ducha Świętego dla opozycji, by potrafiła się odnaleźć dla dobra ojczyzny”. Na razie światło Ducha Świętego najwyraźniej do opozycji nie dociera i jej nie oświeca, dlatego nie może się ona odnaleźć. Nie można wykluczyć, że jeżeli pomoc światła Ducha Świętego nie przyniesie efektów i przedstawiciele opozycji w dalszym ciągu nie będą się potrafili odnaleźć, odnajdą ich w końcu kibice, z tym że wtedy na jakiekolwiek tłumaczenia będzie za późno.

Zatroskane sytuacją w kraju środowisko kibicowskie przygotowało również postulaty dla rządu PiS. Kibice domagają się m.in. udzielenia im przez rząd informacji o „roszczeniach środowisk żydowskich w stosunku do Polski”. Sprawa tych roszczeń niepokoi środowisko kibicowskie od dawna, czemu, jak wiadomo, daje ono wyraz na trybunach. Podczas meczów piłkarskich brutalna prawda o Żydach i ich roszczeniach jest skutecznie ujawniana, o czym świadczy m.in. popularne wśród kibiców hasło: „Żydzi, Żydzi, cała Polska was się wstydzi!”. Dzięki takim zawstydzającym hasłom, wspartym działaniami porządkowymi na trybunach, Żydów na polskich stadionach już w zasadzie nie ma, chociaż środowisko kibicowskie podejrzewa, że są gdzie indziej i na pewno mają wobec Polski jakieś roszczenia, dlatego kibice chcieliby się od rządu dowiedzieć jakie, żeby móc tym roszczeniom przeciwdziałać.

Polityka 3.2017 (3094) z dnia 17.01.2017; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Więcej światła Ducha"
Reklama