Kraj

Trzy lewe nogi

Czy lewica się jeszcze pozbiera?

Od lewej: Adrian Zandberg (Partia Razem), Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Włodzimierz Czarzasty (SLD) Od lewej: Adrian Zandberg (Partia Razem), Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), Włodzimierz Czarzasty (SLD) East News, PAP
Opozycja parlamentarna, aby odsunąć PiS od władzy, potrzebuje wsparcia. Mogłoby ono nadejść z lewej strony, ale tam od wyborów panuje chaos. Czy jest szansa, że w końcu wyłoni się z niego jakiś konkretny projekt?
Po lewej stronie zrodziło się marzenie o trzeciej sile. Słychać, że ich twarzami mają być Barbara Nowacka i Robert Biedroń.Krystian Maj/Forum Po lewej stronie zrodziło się marzenie o trzeciej sile. Słychać, że ich twarzami mają być Barbara Nowacka i Robert Biedroń.

Jeśli lewica sama się nie zbuduje, będziemy musieli jej w tym pomóc – stwierdził kiedyś, trochę w żartach, jeden z ważnych polityków PO. I choć Platforma nie przeszkadza lewicy, by ta się zorganizowała, przeciwnie – zostawia spore pole tematów do zagospodarowania – na niewiele to się zdaje. Rozproszone lewicowe byty (środowiska, partie, stowarzyszenia, grupy) wciąż nie mają pomysłu, jak się zebrać i połączyć. A tylko tak mogą nabrać politycznego znaczenia.

Polityka 20.2017 (3110) z dnia 16.05.2017; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Trzy lewe nogi"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021