Kraj

Nasze ulice

Społeczny opór na ulicach polskich miast

Udział młodych ludzi w tygodniu masowych protestów to nowa jakość. Udział młodych ludzi w tygodniu masowych protestów to nowa jakość. Grzegorz Dembiński/Polska Press / EAST NEWS
Wędrówki po miastach małych i dużych, namioty przed Sejmem, tłumy skandujące hasła o wolności. Obywatele obudzili się i przystąpili do ruchu oporu.
Budynki sejmowe otoczone przez tłum zdeterminowanych ludziSzymon Laszewski/Forum Budynki sejmowe otoczone przez tłum zdeterminowanych ludzi

Ostatni tydzień. Codzienne falowanie. Napięcie rośnie, napięcie spada. Krzyk głośny i krzyk cichnący. Niedziela, poniedziałek, wtorek – tłum krzyczy do posłów. Środa, czwartek, piątek – do senatorów. Sobota, niedziela, poniedziałek – do prezydenta. I codziennie do jeszcze jednego człowieka.

Kot przeciąga się w oknie

Ulica Mickiewicza na Żoliborzu, sobota wieczór. Kilkaset osób spaceruje przed szarą willą w kształcie klocka. Młoda kobieta z cytatem na kartce papieru: „Ubecka wdowa”.

Polityka 30.2017 (3120) z dnia 25.07.2017; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Nasze ulice"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021