Kraj

Rekonstruktorzy

Kogo obejmie rekonstrukcja rządu

Bitwa o stanowisko premiera najwyraźniej wchodzi w decydującą fazę. Bitwa o stanowisko premiera najwyraźniej wchodzi w decydującą fazę. Adam Chełstowski / Forum
Beata Szydło zapewnia, że nie jest zmęczona, a wypalona to może czuć się Angela Merkel. Ale ci, którzy zagrażają pozycji premier, też nie wyglądają na zmęczonych. Rekonstrukcja to tylko fragment rozgrywek wewnątrz rządzącej ekipy.
Minister cyfryzacji Anna Streżyńska konsekwentnie odmawiała wejścia w partyjną politykę i narobiła sobie przez to wielu wrogów w PiS.Adam Chełstowski/Forum Minister cyfryzacji Anna Streżyńska konsekwentnie odmawiała wejścia w partyjną politykę i narobiła sobie przez to wielu wrogów w PiS.

W wywiadzie dla „Polski the Times” Beata Szydło oznajmiła: „Budzę się rano i wciąż mam nowe pomysły i zapał. I czuję się dobrze w tym miejscu”. Na wszelki wypadek, by nie zabrzmieć zbyt pewnie, dodała: „Oczywiście to, kto stoi na czele rządu, to zawsze jest wypadkowa różnych okoliczności i wszystko może się zmienić, ale dziś nie widzę w Polsce sytuacji, która wymagałaby jakichś gwałtownych zmian w rządzie”.

Na półmetku kadencji PiS popiera ponad 40 proc.

Polityka 44.2017 (3134) z dnia 30.10.2017; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Rekonstruktorzy"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021