Kraj

Tasowanie przed rozdaniem

Czy w końcu dojdzie do rekonstrukcji rządu?

PiS zakopał się jak samochód w piasku. Partia Kaczyńskiego ugrzęzła w sporze z prezydentem i w grach rekonstrukcyjnych. PiS zakopał się jak samochód w piasku. Partia Kaczyńskiego ugrzęzła w sporze z prezydentem i w grach rekonstrukcyjnych. Adam Guz / Reporter
Rekonstrukcja jakoś nie może się dokonać. Opóźnił ją jeszcze wniosek PO o wotum nieufności. PiS najpierw rząd obroni, a potem – jeszcze w grudniu – przystąpi do jego przebudowy. Prawdopodobny kierunek: premier Jarosław Kaczyński. Ale wciąż niepewny.
Pozostawienie – po całym rekonstrukcyjnym serialu – Beaty Szydło na stanowisku oznaczałoby, że jej premierostwo będzie jeszcze słabsze.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Pozostawienie – po całym rekonstrukcyjnym serialu – Beaty Szydło na stanowisku oznaczałoby, że jej premierostwo będzie jeszcze słabsze.

Teoretycznie lepiej być nie może. Propaganda działa wzorowo, codziennie o 19.30 słychać, że Polska rośnie w siłę, a ludziom żyje się dostatniej dzięki wspaniałemu rządowi i pod troskliwym okiem Jarosława Kaczyńskiego. I to pomimo knucia totalnej, a zarazem nieudolnej opozycji.

Polacy to najwyraźniej lubią. Po dwóch latach u władzy PiS i rząd mają notowania lepsze niż na początku kadencji. Głosowania na ostatnim posiedzeniu Sejmu pokazały zaś korzystną dla prezesa zmianę układu sił w parlamencie.

Polityka 48.2017 (3138) z dnia 28.11.2017; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Tasowanie przed rozdaniem"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021