Kraj

Przemalowywanie

Tydzień w polityce

PiS miało jasne i proste hasła, teraz, po dwóch latach rządzenia, na wizerunku partii pojawiają się silne pęknięcia. I choć Jarosław Kaczyński próbuje tchnąć nowego ducha w swoje ugrupowanie, raczej nie uda mu się opanować sporów, walk frakcyjnych i niesnasek – ducha Konwentu Świętej Katarzyny.

Dotychczasowy obraz PiS, wokół którego skupiali się sympatycy partii, został pogrzebany wraz ze wskazaniem Mateusza Morawieckiego na premiera. Podział na „Polskę socjalną” – czyli PiS, i „Polskę liberalną” – czyli PO, był łatwy, czytelny, przemawiał do wyborców, nazywał program obu partii, ale też preferencje ich elektoratów. Jaki zaś teraz wizerunek PiS będzie propagowany przez kierownictwo partii i posłuszne jej media? Myślę, że efekt będzie pełen sprzeczności oraz obietnic Wielkiej i Potężnej Polski.

Polityka 50.2017 (3140) z dnia 12.12.2017; Komentarze; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Przemalowywanie"

Czytaj także

Kultura

Patti Yang kończy karierę. Debiutuje Patricia Vernhes

Współpracowała ze światowej sławy kompozytorami, nagrała muzykę do hollywoodzkich superprodukcji i wydała pięć płyt. Artystka z Wrocławia kończy działalność pod pseudonimem Patti Yang. Czy jeszcze ją usłyszymy?

Dawid Iwaniec
21.02.2020