Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Ważny, ale pokorny

Szef MSWiA Joachim Brudziński (z lewej) i nowy szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski Szef MSWiA Joachim Brudziński (z lewej) i nowy szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W ostatnią sobotę stycznia Rada Polityczna PiS (ponad 370 osób – parlamentarzyści, europosłowie, szefowie struktur terenowych i delegaci) wybrała Krzysztofa Sobolewskiego na szefa Komitetu Wykonawczego (KW). Był jedynym kandydatem, wskazanym przez prezesa PiS, i to sam prezes mu to stanowisko zaproponował. Zagłosowało za nim 302 polityków, a 8 było przeciw.

Sobolewski zastąpił Joachima Brudzińskiego, który wszedł do rządu jako szef MSWiA. Według nowego prawa może on zgłaszać kandydatów na komisarzy wyborczych, więc aby nie było konfliktu interesów, Brudziński zrezygnował w połowie stycznia z funkcji przewodniczącego KW PiS, bo ten jest szefem wszystkich 42 zarządów okręgowych partii i organizuje ich pracę między wyborami, a także odpowiada za kampanie wyborcze ugrupowania.

Polityka 5.2018 (3146) z dnia 30.01.2018; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >