Kraj

Szmalu nie żal

Jak rząd kupuje propagandę

Według danych Kantar Media tylko w 2017 r. cennikowe wpływy „Sieci” z reklam państwowych spółek wyniosły 17,4 mln zł. Według danych Kantar Media tylko w 2017 r. cennikowe wpływy „Sieci” z reklam państwowych spółek wyniosły 17,4 mln zł. Igor Morski / Polityka
Największe państwowe spółki pompują rekordowe sumy do mediów wspierających „dobrą zmianę”.
Nagrodę Człowieka Wolności, wręczaną dorocznie przez tygodnik „Sieci”, w 2017 r. otrzymał Jarosław Kaczyński.Adam Chełstowski/Forum Nagrodę Człowieka Wolności, wręczaną dorocznie przez tygodnik „Sieci”, w 2017 r. otrzymał Jarosław Kaczyński.

PiS nie skąpi grosza na nagrody dla swych działaczy, na dotacje dla zaprzyjaźnionych organizacji i firm z holdingiem ojca Rydzyka na czele. Daje też zarobić przychylnym mediom. Od wygranych wyborów w 2015 r. do takich tytułów, jak „Gazeta Polska”, „Gazeta Polska Codziennie”, „Sieci”, „Do Rzeczy” czy „Nasz Dziennik”, szerokim strumieniem zaczęły płynąć pieniądze od spółek Skarbu Państwa.

Jak wynika z danych firmy Kantar Media, tylko w 2017 r.

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Szmalu nie żal"
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021