Kraj

Od Pięty do kolana

Gdzie są granice wolności polityków?

Gdyby Jarosław Kaczyński był prezydentem Polski, zapisana w ustawie rezygnacja z urzędu z powodów zdrowotnych dawałaby wyborcom podstawę, by pytać o jego stan zdrowia. Gdyby Jarosław Kaczyński był prezydentem Polski, zapisana w ustawie rezygnacja z urzędu z powodów zdrowotnych dawałaby wyborcom podstawę, by pytać o jego stan zdrowia. Adam Chełstowski / Forum
Ostatnio tabloidy i internet żywiły się romansem posła Pięty i kolanem prezesa. Te sensacyjne historie łączy prawdziwe pytanie: co wiemy, a co powinniśmy wiedzieć o ludziach, którzy urządzają nam kraj?
Kompromitacja to czasowa niedogodność – było, minęło, zapomną.Brunner/newspix.pl, MP Kompromitacja to czasowa niedogodność – było, minęło, zapomną.

Cytaty ze Stanisława Pięty o „potrzebie głaskania po ciążowym brzuchu”, o „budowie idealnej do rodzenia sześciorga” jeszcze długo będą mu pamiętane. W Bielsku-Białej opowiada się o nim wierszem, że „poległ na d...”, w internecie krążą kolejne wersje fake newsów o zagranicznych mediach zajmujących się konserwatywnym polskim politykiem. Jednak zza historii, tak chętnie mielonej przez tabloidy i sieć, wyłoniły się poważniejsze pytania. Co bowiem możemy zrobić, jeśli „król jest nagi”?

Polityka 24.2018 (3164) z dnia 12.06.2018; Temat tygodnia; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Od Pięty do kolana"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021