Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Zimowy kamuflaż

PiS znów się kamufluje

PiS dzięki kamuflażowi i schodzeniu z linii frontu może wygrać ostatkiem sił. Aby potem imperialnie dokończyć swoją rewolucję. PiS dzięki kamuflażowi i schodzeniu z linii frontu może wygrać ostatkiem sił. Aby potem imperialnie dokończyć swoją rewolucję. Abedin Taherkenareh/EPA / PAP
Obóz rządzący niby wciąż ma wszystko pod kontrolą, ale widać zawahanie, chęć uspokojenia wyborców, ocieplenia wizerunku. Czy po tych burzliwych trzech latach PiS naprawdę jeszcze raz zamierza się kamuflować?
Kaczyński opatuli się proeuropejsko na zimę po to, aby na wiosnę razem z Morawieckim mówić o Unii co najwyżej z troską o jej przyszłość.Adam Chełstowski/Forum Kaczyński opatuli się proeuropejsko na zimę po to, aby na wiosnę razem z Morawieckim mówić o Unii co najwyżej z troską o jej przyszłość.

Pozycja rządzących przypomina stan chwiejnej równowagi: mogą wejść na drogę trwałego spadku sondaży albo dojdą do siebie i utrzymają się przy władzy. Ten moment musiał wyczuć prezes Jarosław Kaczyński, skoro zwołał do Jachranki klub parlamentarny po to, aby nagle wygłosić „ważne” przemówienie. Lidera PiS, jak stwierdził, zaniepokoiło, że jego ugrupowanie w oczach opinii publicznej może stać się „zwykłą partią”, ze swoimi aferami, pazernością, interesami. Kaczyński zawsze był na to wyczulony o wiele bardziej niż na zarzuty wywracania ustroju państwa, bo to tematyka dla koneserów – choć i konstytucji poświęcił trochę miejsca w przemowie, zaznaczając, że to PiS jest strażnikiem ustawy zasadniczej.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Zimowy kamuflaż"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022