Kraj

Ile rozumu ma arcybiskup

Z życia sfer

Jeśli mam o coś do arcybiskupa żal, to o wywyższanie się ponad osoby, które z powodu deficytu umysłowego na „Kler” jednak poszły.

Jedną z radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy zbulwersował fakt, że na wigilijnym spotkaniu w stołecznym ratuszu pojawił się ksiądz. Zdaniem radnej wtargnięcie księdza było niezgodne z konstytucją, zwłaszcza że na spotkaniu doszło do modlitwy, czytania Ewangelii i dzielenia się opłatkiem, co radną nieprzyjemnie zaskoczyło. Zdarzenie to pokazuje, że w pewnych miejscach księża nie są już akceptowani nawet na uroczystościach bożonarodzeniowych. Mogłoby to świadczyć o narastającym kryzysie w polskim Kościele, chociaż przewodniczący episkopatu Polski abp Gądecki uspokaja, że o żadnym kryzysie nie ma mowy.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Felietony; s. 4
Oryginalny tytuł tekstu: "Ile rozumu ma arcybiskup"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021