Kraj

Zmiana w MEN? Na kłopoty Zieliński!

Mówi się, że następcą szefowej MEN Anny Zalewskiej może zostać obecny wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Mówi się, że następcą szefowej MEN Anny Zalewskiej może zostać obecny wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta
Wiele osób zastanawia się, czy Zieliński nadaje się na to stanowisko, chociaż ja uważam, że przede wszystkim trzeba spytać, czy to stanowisko nadaje się na Zielińskiego?

Mówi się, że następcą startującej na europosłankę szefowej MEN A. Zalewskiej może zostać obecny wiceminister spraw wewnętrznych J. Zieliński. Wiele osób zastanawia się, czy Zieliński nadaje się na to stanowisko, chociaż ja uważam, że przede wszystkim trzeba spytać, czy to stanowisko nadaje się na Zielińskiego? Chodzi o to, czy resort edukacji jest na Zielińskiego gotowy i może z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że go na niego stać?

Czytaj także: Polska szkoła po reformie

Kto zapewni ministrowi bezpieczeństwo

Czy jest np. w stanie sprostać wysokim wymaganiom Zielińskiego w zakresie jego bezpieczeństwa? Zieliński jest znany z zainteresowania swoim bezpieczeństwem, dzisiaj nad bezpieczeństwem Zielińskiego w miejscu jego zamieszkania czuwa całodobowo policyjny patrol, ochrania go także wyselekcjonowana grupa policjantów udających funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa. Jakie gwarancje ma J. Zieliński, że jako minister edukacji nadal będzie bezpieczny i kto mu to bezpieczeństwo zapewni? Spacerujący w pobliżu jego posesji harcerze albo trójki klasowe?

Poza tym nie wiem, czy MEN nie jest na osobę o tak wybujałej osobowości jak Zieliński zwyczajnie za biedne. Skąd weźmie pieniądze na to, żeby Zieliński mógł pokazać, na co naprawdę go stać? Czy MEN dysponuje sprzętem niezbędnym Zielińskiemu do pełnienia funkcji? A szkoły odwiedzane przez Zielińskiego – czy będą w stanie przyjąć go z takimi honorami, z jakimi dziś przyjmują go komendy i komisariaty na jego rodzinnej Suwalszczyźnie? Czy w tych szkołach znajdzie się dość uczniów i rodziców, aby na przyjazd Zielińskiego naciąć taką ilość konfetti, do jakiej jest przyzwyczajony?

Minister bez helikoptera?

No i pytanie najważniejsze: skąd kuratoria wezmą helikopter, żeby konfetti na cześć Zielińskiego rozrzucić? Bo niestety boję się, że bez konfetti i helikoptera Zielińskiemu trudno będzie nawiązać konstruktywny dialog z nauczycielami, uczniami i rodzicami, a także przekonać ich, że po zapaści spowodowanej rządami A. Zalewskiej zmiany w szkolnictwie są możliwe.

Boję się, że łatwo ministerstwu edukacji nie będzie.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną