Kraj

Długi cień krótkowzroczności

Jak się dziś dogadać

W demokracji horyzont w jakimś stopniu zawsze określają kolejne wybory. To jednak nie musi oznaczać gwałtownych zwrotów we wszystkich dziedzinach. W demokracji horyzont w jakimś stopniu zawsze określają kolejne wybory. To jednak nie musi oznaczać gwałtownych zwrotów we wszystkich dziedzinach. Mirosław Gryń / Polityka
Posadowienie polityki na fundamencie przekonania o własnej moralnej wyższości nie służy naprawie państwa. Spycha je za to w stronę całkowicie czczych bitew na proste, by nie rzec: prostackie, hasła i najczystsze emocje.
Nie jestem optymistą. Nie widzę zapotrzebowania na opamiętanie ani w klasie politycznej, ani w elektoratach.Mirosław Gryń/Polityka Nie jestem optymistą. Nie widzę zapotrzebowania na opamiętanie ani w klasie politycznej, ani w elektoratach.

Trwa gorący przedwyborczy czas ścierania się różnych poglądów i wizji politycznych. Dlatego, w ramach naszej rubryki Ogląd i Pogląd, chcemy dać Czytelnikom POLITYKI możliwość zapoznania się z różnymi, odmiennymi od siebie opiniami, pochodzącymi od autorów – publicystów, komentatorów, politologów – z rozmaitych środowisk ideowych. Zapytaliśmy ich, jak postrzegają dzisiejszą sytuację w Polsce, gdzie umiejscawiają zasadnicze punkty politycznego sporu, jakie przewidują scenariusze na przyszłość.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Ogląd i pogląd; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Długi cień krótkowzroczności"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019