Kraj

Długi cień krótkowzroczności

Jak się dziś dogadać

W demokracji horyzont w jakimś stopniu zawsze określają kolejne wybory. To jednak nie musi oznaczać gwałtownych zwrotów we wszystkich dziedzinach. W demokracji horyzont w jakimś stopniu zawsze określają kolejne wybory. To jednak nie musi oznaczać gwałtownych zwrotów we wszystkich dziedzinach. Mirosław Gryń / Polityka
Posadowienie polityki na fundamencie przekonania o własnej moralnej wyższości nie służy naprawie państwa. Spycha je za to w stronę całkowicie czczych bitew na proste, by nie rzec: prostackie, hasła i najczystsze emocje.
Nie jestem optymistą. Nie widzę zapotrzebowania na opamiętanie ani w klasie politycznej, ani w elektoratach.Mirosław Gryń/Polityka Nie jestem optymistą. Nie widzę zapotrzebowania na opamiętanie ani w klasie politycznej, ani w elektoratach.

Trwa gorący przedwyborczy czas ścierania się różnych poglądów i wizji politycznych. Dlatego, w ramach naszej rubryki Ogląd i Pogląd, chcemy dać Czytelnikom POLITYKI możliwość zapoznania się z różnymi, odmiennymi od siebie opiniami, pochodzącymi od autorów – publicystów, komentatorów, politologów – z rozmaitych środowisk ideowych. Zapytaliśmy ich, jak postrzegają dzisiejszą sytuację w Polsce, gdzie umiejscawiają zasadnicze punkty politycznego sporu, jakie przewidują scenariusze na przyszłość.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Ogląd i pogląd; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Długi cień krótkowzroczności"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020