Kraj

Laureaci Nagrody im. Karola Jakubowicza

Karol Jakubowicz (1941-2013) Karol Jakubowicz (1941-2013) Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nagroda przyznawana jest za książki na temat polityki medialnej.

Laureatami drugiej edycji Nagrody im. Karola Jakubowicza zostały: dr hab. Małgorzata Adamik-Szysiak za książkę „Strategie komunikowania podmiotów politycznych w Polsce w mediach społecznych” (Wyd. UMCS Lublin 2018) oraz dr hab. Maria Łoszewska-Ołowska za książkę „Zakaz publikacji w prasie danych i wizerunku osób publicznych podejrzanych lub oskarżonych o przestępstwo” (Wyd. ASPRA, Warszawa 2018).

Kim był Karol Jakubowicz

Media and Democracy Karol Jakubowicz Award przyznawana jest od 2017 r. z inicjatywy i fundacji Małgorzaty Semil-Jakubowicz, a afiliowana przy Polskim Towarzystwie Komunikacji Społecznej. Celem Nagrody jest upamiętnienie wybitnego badacza i praktyka mediów, eksperta m in. KRRiTV, UNESCO, przewodniczącego Komitetu Zarządzającego ds. Mediów i Nowych Usług Komunikacyjnych Rady Europy.

Dr Jakubowicz był autorem wielu publikacji na temat polityki medialnej. Nagroda przyznawana jest za książki z zakresu tej problematyki.

Kapituła pod przewodnictwem prof. dr hab. Iwony Hofman, prezes PTKS obradowała 1 kwietnia br. Nazwiska laureatów ogłaszane są 28 kwietnia w rocznicę śmierci Karola Jakubowicza. Wręczenie nagród planowane jest 19 września br. podczas ceremonii otwarcia V Kongresu PTKS.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Pan Katastrofa. Kłopoty PiS z Macierewiczem

Antoni Macierewicz nie pokazuje dowodów na zamach, za to wszczyna kolejne awantury. Tym razem w PiS, które bezskutecznie próbuje go uciszyć.

Grzegorz Rzeczkowski
05.03.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną