Kraj

Strzeż się tych miejsc

Mizerski na bis

Ponieważ kierowcy i tak nie respektowaliby nowych przepisów zwiększających prawa pieszych, to nie należy ich wprowadzać.

Rząd stara się chronić różne grupy społeczne przed określonymi zagrożeniami. Jedną z takich grup są osoby piesze, które zagrażają same sobie przez to, że notorycznie przechodzą przez jezdnię, po której wiadomo, że jeżdżą samochody. Policja od lat przestrzega pieszych, żeby nie przechodzili, ale ci nic sobie z tego nie robią i nadal przechodzą, narażając swoje życie i zdrowie.

Szczególnie groźne dla pieszych jest zdaniem policji przechodzenie przez jezdnię w miejscach oznakowanych pasami, na których pieszy oczywiście ma prawo czuć się bezpiecznie, ale tylko pod warunkiem, że uda mu się na tych pasach znaleźć, zanim zostanie potrącony przez rozpędzony samochód, co niestety nie jest proste.

Polityka 27.2019 (3217) z dnia 02.07.2019; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Strzeż się tych miejsc"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Mury Granady. Co zachwyca w Andaluzji

Gdy w Polsce zimno i plucha, tylko niespełna trzy godziny lotu dzielą nas od Andaluzji, gdzie cieszyć możemy się promieniami słońca i niezwykłymi zabytkami.

Paweł Moskalewicz
10.10.2019