Kraj

Jedność, błogość, kontynuacja

Katowice: zjazd sytej partii władzy

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości „Myśląc Polska”, Katowice 7 lipca 2019 r. Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości „Myśląc Polska”, Katowice 7 lipca 2019 r. Beata Zawrzel / Reporter
Politycy PiS, a w ślad za nimi zachwyceni dziennikarze TVP, nazywali katowicką konwencję partii burzą mózgów i mrowiskiem pomysłów. Z bliska wyglądało to jak uroczysty zjazd sytej partii władzy.
Konwencja w Katowicach to był zjazd partii władzy. Limuzyny, garnitury, asystenci, scenograficzny przepych. Rząd stawił się niemal w komplecie, licznie reprezentowani byli także wiceministrowie, prominenci ze spółek Skarbu Państwa.Beata Zawrzel/Reporter Konwencja w Katowicach to był zjazd partii władzy. Limuzyny, garnitury, asystenci, scenograficzny przepych. Rząd stawił się niemal w komplecie, licznie reprezentowani byli także wiceministrowie, prominenci ze spółek Skarbu Państwa.

„Jesteśmy przygotowani nie tylko do wyborów, lecz także do rządzenia w kolejnej kadencji: mamy ekspertów, mamy pomysły, jesteśmy wiarygodni” – taki miał popłynąć przekaz z trzydniowej konwencji programowej PiS w Katowicach. W praktyce było z tym nieco słabiej, bo konwencja była programowa głównie z nazwy. Zdecydowanie więcej mówiło się tam o przeszłości („udało się zrealizować”, „spełniliśmy obietnice”, „rząd odniósł sukces”) niż o przyszłości.

Czytaj także

Rynek

Wojna wódki z piwem

Wódka z piwem toczą wojnę. Obie strony uzbrojone w opinie, ekspertyzy i badania starają się skłonić państwo, żeby wreszcie zrobiło z konkurentem porządek. Od czasów wojny masła z margaryną takiego konfliktu na polskim rynku nie było.

Adam Grzeszak
16.07.2019