Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Abp Jędraszewski o „tęczowej zarazie” w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski Forum
Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły – mówił dziś w kazaniu metropolita krakowski. I dodał: nie czerwona, ale tęczowa.

Słowa krakowskiego metropolity i zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski cytuje krakowski dodatek „Gazety Wyborczej”. Padły w czasie homilii na mszy w bazylice Mariackiej, którą koncelebrował właśnie abp Marek Jędraszewski. Przez mniej więcej kwadrans hierarcha miał przypominać historię powstańczego zrywu stolicy w 1944 r. Wspominał bohatersko walczących uczestników powstania warszawskiego.

Potem odniósł się do współczesności, mówiąc o długim oczekiwaniu na młodą Polskę aż do 1989 r. I stwierdził: „Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Czytaj też: „Tylko nie mów nikomu”. Inflacja przeprosin i wysyp niedorzeczności

Abp Jędraszewski znów atakuje środowiska LGBT

To kolejna wypowiedź krakowskiego metropolity w ostatnich dniach, w której atakuje środowiska LGBT. Dzień wcześniej na Jasnej Górze mówił, że „negowanie prawdy o powołaniu kobiety i mężczyzny do wspólnego życia i posiadania potomstwa, a jednocześnie afirmowanie ideologii LGBT stanowi zaprzeczenie godności człowieka”. Dziś, nawiązując do swojej homilii w Częstochowie, abp Jędraszewski dodał: „Na ustach tych, którzy głoszą wszem wobec tolerancję, pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Boski Częstochowskiej, a ostatnio symbolu Polski Walczącej”.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, po kazaniu w bazylice Mariackiej rozległy się brawa zgromadzonych wiernych, wśród których byli m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda Piotr Ćwik i kurator oświaty Barbara Nowak.

Adam Szostkiewicz: Episkopat do dymisji

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną