Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Co by tu obiecać?

Wybory 2019: decydujące starcie

W układzie wielobiegunowym najgorętsza walka o głosy zawsze toczy się pomiędzy sąsiadującymi ideowo partiami. W układzie wielobiegunowym najgorętsza walka o głosy zawsze toczy się pomiędzy sąsiadującymi ideowo partiami. Max Skorwider
Wraz z końcem wakacji kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. PiS boryka się z kolejnymi aferami, ale opozycja ma jeszcze trudniejszą sytuację. Wciąż szuka swojej opowieści.
W większości sondaży alians PSL i Kukiza przekracza próg wyborczy, jednak w kampanii niechybnie stanie się dla PiS obiektem polowania.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta W większości sondaży alians PSL i Kukiza przekracza próg wyborczy, jednak w kampanii niechybnie stanie się dla PiS obiektem polowania.

To już trzecia kampania na przestrzeni ostatniego roku. I zapewne najdziwniejsza z nich. Niby kluczowa, wręcz decydująca o kształcie ładu politycznego i instytucjonalnego w Polsce na wiele lat. Taka, która powinna wywołać maksymalną mobilizację po obu stronach dzielącego kraj od półtorej dekady wielkiego konfliktu. Ale czy wywoła? Choć ostatnie afery w obozie władzy niemal codziennie rozpalają opinię publiczną, ogólny pejzaż pozostaje zadziwiająco statyczny. I nie bardzo wiadomo, jak nim potrząsnąć.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Co by tu obiecać?"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022