Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Żłobki mają się zamknąć

Z życia sfer

Uważam, że po wyborach PiS powinien się zastanowić, czy nie warto zaprzestać również budowy szpitali.

Nie wiem, czy kampania wyborcza nie powinna potrwać dłużej, bo pod jej koniec z ust niektórych kandydatów do Sejmu zaczęły wreszcie padać ciekawe propozycje. Choćby zrodzony w kręgach PiS pomysł zwiększenia dzietności poprzez rezygnację z budowy żłobków i przedszkoli, będących ponurą spuścizną budownictwa socjalistycznego, w ramach którego powstała masa nikomu niepotrzebnych obiektów, na skutek czego socjalizm musiał upaść.

Cel polegający na niebudowaniu czegoś da się osiągnąć szybciej i taniej, niż cel polegający na tym, żeby coś jednak zbudować, dlatego jestem pewien, że bez względu na to, jak wielu żłobków i przedszkoli rząd PiS zaplanuje nie wybudować, plany te zrealizuje. O kompetencjach rządu PiS w tym zakresie najlepiej świadczy to, że z zapowiadanych 100 tys. tanich mieszkań przez cztery lata zdołał nie wybudować aż 98 tys. Równie ambitnym zamierzeniem jest Centralny Port Komunikacyjny, z tym że z uwagi na wielkość tej inwestycji jej niewybudowanie za miliardy euro, które ma wyłożyć nie wiadomo kto, zostało rozłożone na wiele lat.

Jeśli chodzi o żłobki i przedszkola, zgadzam się, że są one szkodliwe choćby dlatego, że odciągają dzieci od ich ojców i matek, w dodatku po oddaniu dzieci do żłobka lub przedszkola ojcowie i matki zupełnie nie wiedzą, co się z tymi dziećmi dzieje, czy np. nie są one poddawane jakiejś edukacji seksualnej. Dodam, że z powodu istnienia żłobków i przedszkoli matki są poszkodowane podwójnie, bo konieczność oddania do nich dziecka nie tylko uniemożliwia im opiekę nad dzieckiem w domu, ale powoduje, że mają także mnóstwo wolnego czasu. Nie dziwię się, że w tej sytuacji wiele matek znajduje pracę i robi zawodową karierę, co niestety prowadzi do poznania wielu nowych ludzi, a w konsekwencji do utraty zainteresowania dzietnością i seksem małżeńskim.

Polityka 42.2019 (3232) z dnia 15.10.2019; Felietony; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Żłobki mają się zamknąć"
Reklama