Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Stan przejściowy

Cisza przed burzą?

Polska polityka jest w stanie niejasności i czeka na jakieś przełomy. Polska polityka jest w stanie niejasności i czeka na jakieś przełomy. Max Skorwider
Mijający rok miał wiele rozstrzygnąć w polskiej polityce, a pod jego koniec jest jeszcze więcej niejasności. Czy to cisza przed sztormem?
W PiS słychać, że Andrzej Duda będzie miał najlepszą kampanię wyborczą w dziejach III RP.Mateusz Włodarczyk/Forum W PiS słychać, że Andrzej Duda będzie miał najlepszą kampanię wyborczą w dziejach III RP.

Zdumiewające jest to, jak niemal niezmienne są od wielu już miesięcy sondaże. Odbyły się dwie wielkie kampanie wyborcze, na które politycy wydali kilkadziesiąt milionów złotych z partyjnych środków i miliardy z budżetu państwa. Zjeździli tysiące kilometrów, wymyślali „piątki”, „szóstki” i „hattriki”. Przewaliło się kilka grubych afer, z zachodzącą już na ten rok kwestią zarobków asystentek prezesa NBP, z dwiema wieżami Srebrnej, lotami marszałka Kuchcińskiego, farmą trolli w resorcie sprawiedliwości, sprawą Banasia i innymi, niewiele mniejszymi.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Polityka; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Stan przejściowy"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022