Kraj

Kłopoty z rodziną

Kłopoty polityków z rodziną

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wysłała wniosek o uchylenie poselskiego immunitetu Przemysława Czarneckiego, syna Ryszarda Czarneckiego. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wysłała wniosek o uchylenie poselskiego immunitetu Przemysława Czarneckiego, syna Ryszarda Czarneckiego. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Politycy lubią wykorzystywać swoje dzieci, czy w ogóle rodzinę, do ocieplania własnego wizerunku. Często jednak córki i synowie stają się balastem. I dla polityków, i dla ich partii.
Marta Kaczyńska usunęła się w cień, bo jej życie prywatne okazało się dla samotnego stryja Jarosława Kaczyńskiego bardziej kłopotem niż atutem.Andrzej Iwańczuk/Reporter Marta Kaczyńska usunęła się w cień, bo jej życie prywatne okazało się dla samotnego stryja Jarosława Kaczyńskiego bardziej kłopotem niż atutem.

„Zabrakło mi siły, żeby zaprotestować przeciwko publikacjom na mój temat”, „Dałem się uwikłać w wydarzenia, które mogły zostać błędnie odczytane jako udzielenie poparcia politycznego”, „Moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły” – tak ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier, kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia, tłumaczył powody swojego odejścia ze stanu kapłańskiego.

A teraz w partyjnym centrum dowodzenia przy Nowogrodzkiej głowią się nad tym, czy zaangażowanie Beaty Szydło w kampanię wyborczą nie przyczyni się do wyborczych problemów Andrzeja Dudy.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Temat z okładki; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Kłopoty z rodziną"

Czytaj także

Historia

Dawni medycy i lekarscy kaci

Balwierze, wyrwizęby i kaci, czyli dawni medycy i ich terapie.

Dariusz Łukasiewicz
17.12.2019