Kraj

Polska kontra reszta świata

Z życia sfer

W odpowiedzi na pojawiające się z różnych stron zagrożenia prezydent Duda podjął błyskawiczną decyzję o niezwoływaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Rządzona przez PiS Polska stała się obiektem zdradzieckich ataków z kilku stron naraz. Przed świętami gwałtownej napaści na Polskę dokonał Władimir Putin, na początku roku agresywne kroki wobec Polski podjęła Komisja Wenecka i marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Z USA nikt nie zadzwonił do Polski w sprawie sytuacji w Iraku, co dla Polski było ciosem szczególnie bolesnym. Z kolei prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie nie zaproponowano zabrania głosu podczas Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie, w odpowiedzi na co Duda – chcąc pokazać, że nie da sobie tak łatwo zamknąć ust – odmówił udziału w imprezie i zdecydował się pozostać w kraju, gdzie może zabierać głos bez żadnych ograniczeń.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Felietony; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska kontra reszta świata"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021