Kraj

Jak się wygrywa

Jak się robi kampanię

Sztabowcy PiS tak bardzo zapatrzyli się w sprawdzone pomysły z poprzedniej kampanii Dudy, że najwyraźniej stracili czujność. Sztabowcy PiS tak bardzo zapatrzyli się w sprawdzone pomysły z poprzedniej kampanii Dudy, że najwyraźniej stracili czujność. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Kampanijna machina się rozpędza. PiS już wie, że powtórka strategii z pierwszej kampanii Dudy zawodzi. A opozycja nabiera tempa.
Twarzą sztabu Kidawy-Błońskiej jest Bartosz Arłukowicz.Mateusz Włodarczyk/Forum Twarzą sztabu Kidawy-Błońskiej jest Bartosz Arłukowicz.

Na kampanię wyborczą każdy prezydencki komitet może wydać 19 mln 139 tys. zł. Taki limit ustawia Kodeks wyborczy i żaden z głównych graczy nie zamierza oszczędzać. Bronisław Komorowski jako urzędujący prezydent wydał pięć lat temu najwięcej – aż 18,1 mln zł. Sztab Andrzeja Dudy wygrał dla niego prezydenturę za 13,6 mln zł. Same pieniądze sprawy nie załatwiają. Znaczenie ma to, na co się je wydaje.

Sztaby

Jeszcze niedawno sztab PiS był dla opozycji wzorem skuteczności. Teraz widać, że jego członkowie zachowują się tak, jakby kampania ich samych zaskoczyła, a przecież to obóz władzy ustalił, kiedy oficjalnie ma się rozpocząć.

Polityka 10.2020 (3251) z dnia 03.03.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak się wygrywa"

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020