Kraj

Prezes od krzyża

Kim jest nowy szef Agencji Rezerw Materiałowych

Michał Kuczmierowski Michał Kuczmierowski Marek Wiśniewski/Puls Biznesu / Forum
Nowy szef strategicznej Agencji Rezerw Materiałowych jest jednym z tych, którzy swoją karierę zawdzięczają Mateuszowi Morawieckiemu. To, co wyróżnia Michała Kuczmierowskiego, to droga, która zaczęła się dziesięć lat temu od ustawienia krzyża na Krakowskim Przedmieściu.
Mateusz Morawiecki i  Michał Dworczyk stoją za powołaniem Michała Kuczmierowskiego na nowego szefa ARM.Mateusz Włodarczyk/Forum Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk stoją za powołaniem Michała Kuczmierowskiego na nowego szefa ARM.

42-letni prezes ARM nie ma doświadczenia w zarządzaniu przedsięwzięciami logistycznymi o skali i znaczeniu, jakie posiada ta rządowa agencja. Można powiedzieć, że nie ma go w ogóle, bo do tej pory zajmował się głównie marketingiem i PR. Agencja Rezerw Materiałowych to moloch – w 13 składnicach rozsianych po kraju przechowuje strategiczne dla funkcjonowania państwa produkty. Ropę naftową, zboże, mięso, przetwory mleczne, wodę. Ale też urządzenia – m.in. maszyny budowlane, mosty czy agregaty prądotwórcze.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Prezes od krzyża"

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak się leczy na Stadionie? „Wstyd mi, że w tym uczestniczę”

Doktor M. leczy na Narodowym. Zaprosił mnie do Regent Warsaw Hotel, jednego z droższych w stolicy. To tutaj zakwaterowano personel szpitala tymczasowego.

Paweł Reszka
21.11.2020