Kraj

Wszyscy ludzie prezydenta Dudy

Wszyscy ludzie Dudy. Takich ma doradców i kolegów

Prezydent nie ma żadnego politycznego zaplecza w partii, bo parlamentarzyści wiedzą, że trzymanie z Pałacem, nie jest przy Nowogrodzkiej dobrze widziane. Prezydent nie ma żadnego politycznego zaplecza w partii, bo parlamentarzyści wiedzą, że trzymanie z Pałacem, nie jest przy Nowogrodzkiej dobrze widziane. Jerzy Dudek / Forum
Tylko nieliczni krakowscy znajomi i koledzy Andrzeja Dudy nie odwrócili się od niego. Została garstka. Ale za to wpływowa.
Mecenas Rafał Kos, ekspert od prawa gospodarczego, społeczny doradca prezydenta. Przyjaciel z Krakowa.Andrzej Hulimka/Forum Mecenas Rafał Kos, ekspert od prawa gospodarczego, społeczny doradca prezydenta. Przyjaciel z Krakowa.

Dlaczego w niedzielę wyborczą prezes PiS zamiast do Łowicza na wieczór wyborczy Andrzeja Dudy pojechał na Jasną Górę? Wiadomo, że prezydent, przymilając się do wyborców kandydatów, którzy odpadli z wyścigu, nie potrzebuje teraz obrazków z prezesem. Ale był i ważniejszy, bardziej osobisty powód Jarosława Kaczyńskiego. – Prezes potrzebuje Andrzeja w pałacu, by podpisywał nasze ustawy, ale wciąż nie może pogodzić się z tym, że miejsce jego zmarłego brata zajmuje ktoś, kogo nie poważa i zwyczajnie nie lubi.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszyscy ludzie prezydenta Dudy"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021