Kraj

Wszyscy ludzie prezydenta Dudy

Wszyscy ludzie Dudy. Takich ma doradców i kolegów

Prezydent nie ma żadnego politycznego zaplecza w partii, bo parlamentarzyści wiedzą, że trzymanie z Pałacem, nie jest przy Nowogrodzkiej dobrze widziane. Prezydent nie ma żadnego politycznego zaplecza w partii, bo parlamentarzyści wiedzą, że trzymanie z Pałacem, nie jest przy Nowogrodzkiej dobrze widziane. Jerzy Dudek / Forum
Tylko nieliczni krakowscy znajomi i koledzy Andrzeja Dudy nie odwrócili się od niego. Została garstka. Ale za to wpływowa.
Mecenas Rafał Kos, ekspert od prawa gospodarczego, społeczny doradca prezydenta. Przyjaciel z Krakowa.Andrzej Hulimka/Forum Mecenas Rafał Kos, ekspert od prawa gospodarczego, społeczny doradca prezydenta. Przyjaciel z Krakowa.

Dlaczego w niedzielę wyborczą prezes PiS zamiast do Łowicza na wieczór wyborczy Andrzeja Dudy pojechał na Jasną Górę? Wiadomo, że prezydent, przymilając się do wyborców kandydatów, którzy odpadli z wyścigu, nie potrzebuje teraz obrazków z prezesem. Ale był i ważniejszy, bardziej osobisty powód Jarosława Kaczyńskiego. – Prezes potrzebuje Andrzeja w pałacu, by podpisywał nasze ustawy, ale wciąż nie może pogodzić się z tym, że miejsce jego zmarłego brata zajmuje ktoś, kogo nie poważa i zwyczajnie nie lubi.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Polityka; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Wszyscy ludzie prezydenta Dudy"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021