Kraj

Bóle rekonstrukcyjne

Morawieckiemu zależy na usprawnieniu i odchudzeniu rządu, który rozrósł się do rozmiarów niespotykanych w III RP. Morawieckiemu zależy na usprawnieniu i odchudzeniu rządu, który rozrósł się do rozmiarów niespotykanych w III RP. Adam Chełstowski / Forum

„Ona może być bardzo dobra, może być słabsza, w zależności od tego, jakimi będzie się charakteryzowała cechami” – powiedział Mateusz Morawiecki o nadchodzącej rekonstrukcji rządu (Polsat News). To nieporadne zdanie znakomicie oddaje aktualny stan spraw w Polsce; zmiany nie będą decyzją premiera, lecz kompromisem między potrzebą poprawy działania instytucji, interesami koterii w PiS oraz żądaniami koalicjantów z Porozumienia i Solidarnej Polski. Decyzji na razie nie poznamy – Jarosław Kaczyński jest na urlopie – ale na podstawie rozmów z politykami obozu władzy można zrekonstruować chociaż założenia rekonstrukcji.

Polityka 31.2020 (3272) z dnia 28.07.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 6

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020