Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Pójdą i wrócą

Pójdą do szkoły i wrócą. Co nas czeka od września?

Gdy uczeń zachoruje na covid, na kwarantannę będą musieli przejść jego koledzy z klasy, a wraz z nimi ich rodzice i rodzeństwo. Gdy uczeń zachoruje na covid, na kwarantannę będą musieli przejść jego koledzy z klasy, a wraz z nimi ich rodzice i rodzeństwo. Marta Frej
Start jakoś powinien się udać. Ale dalsza praca szkół na zasadach wytyczonych przez MEN oznacza jedno: powrót lockdownu. Może będzie on nieformalny, rotacyjny, ale zacznie się raczej prędzej niż później.
Jednoczesne otwarcie wszystkich placówek oświatowych może sprawić, że zachorowań zacznie przybywać o kilka tysięcy dziennie.Lev Dolgachov/PantherMedia Jednoczesne otwarcie wszystkich placówek oświatowych może sprawić, że zachorowań zacznie przybywać o kilka tysięcy dziennie.

To nie będzie uroczystość, raczej odprawa; informacja o zasadach, procedurach bezpieczeństwa – i do domu, by jak najmniej czasu spędzać na terenie szkoły – mówi o planach na 1 września Krzysztof Puścian z Manowa w Zachodniopomorskiem, dyrektor niewielkiej podstawówki: 93 uczniów, 20 nauczycieli. Ma nadzieję na dobrą pogodę, wtedy spotkanie będzie można przeprowadzić na dworze.

W Katowicach na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Temat z okładki; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Pójdą i wrócą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >