Kraj

Wykup terenu

Jak rząd podkupuje samorządowców

Józef Gawron (po środku). Józef Gawron (po środku). Paweł Topolski / PAP
Dieta radnego wojewódzkiego nie może przekroczyć 2,6 tys. zł miesięcznie, ale taka posada otwiera wiele finansowych „perspektyw”.
Tomasz ZdzikotArtur Szczepański/Reporter Tomasz Zdzikot

Tomasz Zdzikot, radny sejmiku mazowieckiego, były wiceminister w MON, którego w kwietniu PiS przesadził na fotel prezesa Poczty Polskiej, bo miał zorganizować powszechne wybory korespondencyjne, nie musi martwić się o jesienną rekonstrukcję rządu ani o swoje zarobki. Teraz zarabia w Poczcie 49 tys. zł (w MON zarabiał miesięcznie 11,7 tys. zł). Odkąd PiS pięć lat temu zaczął rządzić, to Zdzikotowi dobrze się powodzi, bo jeszcze w 2014 r. jako prawnik w KRRiT – jak wynika z jego ówczesnych oświadczeń majątkowych – miał roczny dochód w wysokości 50 tys.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Wykup terenu"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021