Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kac w Pałacu

Gdzie jest Duda

PiS wydało na kampanię Dudy 28 mln 638 tys. zł, dosięgając ustawowego limitu. To rekord w historii polskich kampanii prezydenckich. PiS wydało na kampanię Dudy 28 mln 638 tys. zł, dosięgając ustawowego limitu. To rekord w historii polskich kampanii prezydenckich. Łukasz Solski / EAST NEWS
Wpływ prezydenta Dudy na rzeczywistość nigdy nie był specjalnie imponujący, ale teraz znikomość jego politycznej roli jest uderzająca jak nigdy wcześniej. Jeśli politykę porównać do meczu, to na razie Duda odgrywa w nim rolę murawy.
Prezydent nie wykorzystuje nawet tych narzędzi, które ma w swoim kuferku. Zamiast tego udziela na Twitterze porad zoologicznych. Prezydent nie wykorzystuje nawet tych narzędzi, które ma w swoim kuferku. Zamiast tego udziela na Twitterze porad zoologicznych.

Nawet ludzie życzliwi prezydentowi są zaniepokojeni tym, co po reelekcji dzieje się z Andrzejem Dudą. – Od wygranych wyborów myśli przede wszystkim o tym, aby poszaleć na skuterze wodnym, zabrać Agatę na jakąś wizytę zagraniczną, zaprosić gości do rezydencji na Helu. I już pewnie planuje narty – twierdzi znajomy prezydenta, który jednak ma nadzieję, że Duda jednak się otrząśnie i jakąś wizję prezydentury przedstawi. Ale pierwsze miesiące drugiej kadencji takich widoków nie dają.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Kac w Pałacu"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?