Kraj

Jak się topi delfina

Morawiecki: delfin się topi

Trudno nie odnieść wrażenia, że w ostatnich tygodniach premier jest osamotniony. Trudno nie odnieść wrażenia, że w ostatnich tygodniach premier jest osamotniony. Basia Dziedzic
Mateusz Morawiecki traci poparcie i popularność. Coraz słabiej działa legenda, że premier jest zmuszony firmować nie swoje decyzje. Bo jeśli nie odchodzi, to znaczy, że bierze całą odpowiedzialność za stan państwa. A stan jest zły.
Po rekonstrukcji powstała dziwaczna konstrukcja z Kaczyńskim jako wicepremierem. Prezes jest podwładnym swojego podwładnego.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Po rekonstrukcji powstała dziwaczna konstrukcja z Kaczyńskim jako wicepremierem. Prezes jest podwładnym swojego podwładnego.

Środa, 21 października. Mateusz Morawiecki wzywa opozycję do współpracy i wspólnej walki z koronawirusem: „O 12.00 wystąpię w Sejmie z raportem o stanie naszych przygotowań do walki z epidemią oraz apelem o ponadpolityczną zgodę i jak najszybsze uchwalenie niezbędnych do tej walki ustaw. To nie jest czas na kłótnie – to #CzasNaZgode! #WspolniePrzeciwWirusowi”.

Następny dzień: czwartek, 22 października. Trybunał ogłasza orzeczenie w sprawie aborcji, co powoduje największe protesty w historii III RP.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak się topi delfina"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015