Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Państwo Przyłębscy

Państwo Przyłębscy – dobrana para

Andrzej Przyłębski od czterech lat jest ambasadorem RP w Berlinie. Julia zarządza Trybunałem niegdyś Konstytucyjnym. Nie można więc Przyłębskim zarzucić, że w ich związku brakuje równouprawnienia. Andrzej Przyłębski od czterech lat jest ambasadorem RP w Berlinie. Julia zarządza Trybunałem niegdyś Konstytucyjnym. Nie można więc Przyłębskim zarzucić, że w ich związku brakuje równouprawnienia. Jacek Domiński/Reporter, Studio Polityki
Takich par ze świecą szukać. Razem już od 40 lat, nierozłączni, zawsze się wspierają. O konfliktach nic nie wiadomo.
Protesty po wyroku Trybunału w sprawie aborcji sięgnęły także Berlina.Jan Scheunert/Zuma Press/Forum Protesty po wyroku Trybunału w sprawie aborcji sięgnęły także Berlina.

1.

On jest w tym związku intelektualistą. Julia publicznie mawia o Andrzeju, że to „jeden z najwybitniejszych polskich filozofów”. I nic nie wskazuje, aby to była czcza deklaracja. Ona z kolei nadaje rozpęd ich spółce małżeńskiej: inicjuje ważne sprawy, wydeptuje ścieżki, usuwa przeszkody.

Andrzej od czterech lat jest ambasadorem RP w Berlinie. Julia zarządza Trybunałem niegdyś Konstytucyjnym. Nie można więc Przyłębskim zarzucić, że w ich związku brakuje równouprawnienia.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Polityka; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Państwo Przyłębscy"
Reklama