Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

BuntujeMy się!

Covidowy bunt przedsiębiorców

Restauratorzy nie przyjmują mandatów. Powołują się na niedawny wyrok sądu w Opolu, który stwierdził, że zakazywanie prowadzenia działalności gospodarczej rozporządzeniem jest niezgodne z konstytucją. Restauratorzy nie przyjmują mandatów. Powołują się na niedawny wyrok sądu w Opolu, który stwierdził, że zakazywanie prowadzenia działalności gospodarczej rozporządzeniem jest niezgodne z konstytucją. Mateusz Włodarczyk / Forum
Ludziom puszczają nerwy. Obawa przed dalszym przedłużeniem przez rząd narodowej kwarantanny narasta. Jak tak dalej żyć? – pytają. Czy dojdzie do buntu pod hasłem OtwieraMY?
Wicepremier Jarosław Gowin zaczął mówić o zluzowaniu lockdownu od lutego.Adam Chełstowski/Forum Wicepremier Jarosław Gowin zaczął mówić o zluzowaniu lockdownu od lutego.

Gdy minister zdrowia w ubiegły poniedziałek ogłosił przedłużenie narodowej kwarantanny do końca stycznia, pierwsi zbuntowali się górale. Za nimi ruszyli przedsiębiorcy z całej Polski, głównie hotelarze i restauratorzy. Według wstępnych szacunków – wbrew rządowemu zakazowi – otworzyło oficjalnie swoje podwoje ponad 100 lokali gastronomicznych i hoteli. Może to jeszcze niewiele, ale przyłączają się kolejne. Wielu przedsiębiorców zapowiada przyłączenie się do akcji lada moment. Część z nich zapewne czeka na reakcję rządu.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Temat tygodnia; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "BuntujeMy się!"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >