Kraj

Pan Szczepionka

Michał Dworczyk: kariera człowieka premiera

Rządowi koledzy widzą u Dworczyka sprawność organizacyjną, przeciwnicy z opozycji – medialną. Rządowi koledzy widzą u Dworczyka sprawność organizacyjną, przeciwnicy z opozycji – medialną. Rafał Oleksiewicz / Reporter
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk buduje mosty, szpitale, organizuje szczepienia i rozwiązuje problemy, które sam stwarza.
Jak dotąd zawsze spada na cztery łapy.Marek Kudelski/SE/EAST NEWS Jak dotąd zawsze spada na cztery łapy.

Anegdota posła PiS: – Gdy wzięliśmy władzę w 2015 r., a Michał Dworczyk wszedł pierwszy raz do Sejmu, był naturalnym kandydatem na wiceministra spraw zagranicznych ds. kontaktów z Polonią, bo od lat się tym zajmował. Wahał się jednak, czy się nadaje, gdyż nie najlepiej u niego z językami. Stanowisko wziął Jan Dziedziczak, który wprawdzie kompetencje językowe miał podobne, za to wątpliwości żadnych. Myślę, że Michał odrobił tę lekcję.

Po pięciu latach 45-letni Dworczyk wyrósł na jednego z najważniejszych polityków w rządzie.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Temat tygodnia; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Pan Szczepionka"

Czytaj także

Kraj

Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką

„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.

Redakcja
16.02.2021