Kraj

Przyrodzone pany

PiS, czyli „przyrodzone pany”

Kaczyńskiemu udało się sprawić, że opozycja bardziej walczy ze sobą nawzajem niż z jego formacją. Kaczyńskiemu udało się sprawić, że opozycja bardziej walczy ze sobą nawzajem niż z jego formacją. Max Skorwider
Obóz PiS chce stworzyć wrażenie, że jego rządy, mimo różnych ekscesów, są naturalne i oczywiste, a opozycja to nieudacznicy bez przyszłości. Amerykańscy wyborcy poradzili sobie z podobną akcją ze strony ekipy Trumpa, czy polscy pójdą w końcu w ich ślady?
Ugrupowanie Kaczyńskiego wyrobiło sobie specjalne papiery, respektowane jednakowo w pisowskiej i niepisowskiej bańce.Adam Chełstowski/Forum Ugrupowanie Kaczyńskiego wyrobiło sobie specjalne papiery, respektowane jednakowo w pisowskiej i niepisowskiej bańce.

Obecna władza to mają być „przyrodzone pany”, jak niedawno trafnie rozpoznał to zjawisko Paweł Kowal. Te pany mogą robić różne rzeczy, nieładne, brutalne, wręcz drastyczne, ale nie przestają być panami. Kradną, ale się dzielą. Kłamią, ale mają osiągnięcia. Załatwiają głównie swoim, ale czasami też innym, tylko nie wolno ich denerwować. Długo rządzą, to może już wystarczająco się namścili, obłowili, a co mieli napsuć, napsuli. Teraz będzie lepiej.

Takiemu wrażeniu ma służyć zaplanowana na koniec lutego kilkuetapowa akcja pod egidą premiera Morawieckiego – Nowy Ład (

Polityka 7.2021 (3299) z dnia 09.02.2021; Polityka; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyrodzone pany"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Konkurs Chopinowski: inny niż poprzednie

XVIII Konkurs Chopinowski był inny niż poprzednie. I to nie tylko z powodu rocznego odsunięcia w czasie.

Dorota Szwarcman
26.10.2021