Kraj

Zjednoczona, podzielona

Intrygi na dworze prezesa

Sojusz PiS z koalicjantami gnije od środka. Sojusz PiS z koalicjantami gnije od środka. Dawid Łukasik / Forum
Zjednoczona Prawica wciąż zapewnia swoim politykom i ich rodzinom władzę, wpływy i pieniądze. Dlatego mimo tylu problemów i jawnych wewnętrznych konfliktów nie rozpada się. Ale krytyczny moment może nadejść w każdej chwili.
Gowin znalazł się w trudnej sytuacji. Nie uśmiecha mu się ani związek z opozycją, ani dalsze służenie komuś, kto demoluje mu partię.Max Skorwider Gowin znalazł się w trudnej sytuacji. Nie uśmiecha mu się ani związek z opozycją, ani dalsze służenie komuś, kto demoluje mu partię.

Koniec stycznia, do Kancelarii Premiera przychodzi ekipa ziobrystów z Patrykiem Jakim na czele. Politycy Solidarnej Polski dostali zaproszenie na prezentację Nowego Polskiego Ładu. Ten program rząd szykuje co najmniej od końca listopada, a obietnice w nim zawarte mają dać PiS nowy napęd i być znakiem nadziei dla zmęczonych epidemią i obostrzeniami Polaków.

– Wiedzieliśmy, że ziobryści nie wytrzymają i dadzą przeciek do mediów, więc przedstawiliśmy im bardzo okrojoną wersję programu, wraz z pomysłami, które w Ładzie się nie znajdą.

Polityka 8.2021 (3300) z dnia 16.02.2021; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Zjednoczona, podzielona"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021